1. SZKOLENIE PODSTAWOWE
Kurs ten przeznaczony jest dla nieco starszych piesków, przed którymi świat stoi już otworem. Dowiemy się, jak bezpiecznie wprowadzać coraz bardziej samodzielnego psa w nasze otoczenie. Będzie to możliwe dzięki nauce zasad pozytywnego szkolenia psa oraz radzenia sobie z zachowaniami trudnymi.
Szkolenie podstawowe obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne. Każdy właściciel otrzymuje materiały szkoleniowe oraz drobny upominek bardzo przydatny podczas szkolenia.
Zajęcia na kursie obejmują między innymi:
- stosowanie na co dzień i w każdej sytuacji technik pozytywnego szkolenia psa,
- bycie dobrym przewodnikiem dla swojego psa (umiejętność odczytywania sygnałów wysyłanych przez psa, zasady komunikacji z psem),
- naukę chodzenia na luźnej smyczy,
- naukę podstawowych komend (siad, waruj, stój, zostań),
- przychodzenie na zawołanie z rozróżnieniem komend „do mnie” i „noga”,
- umiejętność zabawy z psem,
- naukę koncentracji na opiekunie,
- naukę sztuczek,
- akceptację zabiegów pielęgnacyjnych,
- umiejętność właściwego zachowania się w różnych sytuacjach.
Cena kursu: 750 zł
Liczba spotkań: 8 x 90 minut
Zniżki:
- Psy adoptowane ze schroniska – 10%
- Kontynuacja nauki po Przedszkolu w Fundacji Dogtor- 5%
O uczestnictwie w kursach decyduje kolejność zgłoszeń.
2. SZKOLENIE INDYWIDUALNE
Propozycja skierowana jest do osób, które z powodu np. ograniczeń czasowych nie mogą uczestniczyć w pełnym kilkutygodniowym kursie podstawowego posłuszeństwa lub chcą tylko uzupełnić wiedzę, rozszerzyć umiejętności w wybranym zakresie. Program zajęć dopasowany jest do indywidualnych potrzeb psa.
Koszt: 100 zł / 60 minut
3. KONSULTACJE BEHAWIORALNE
Oferujemy konsultacje w zakresie:
- Terapii zachowań;
- Rozwiązywania problemów behawioralnych;
- Socjalizacji i habituacji.
Przebieg i zakres konsultacji ustalane są indywidualnie w zależności od potrzeb psa i jego opiekuna.
KONSULTACJA OBEJMUJE:
ROZMOWĘ TELEFONICZNĄ
Rozmowa ma na celu wstępne omówienie zgłaszanego problemu oraz ustalenie terminu, miejsca pierwszego spotkania oraz zasad obowiązujących podczas wizyty.
PIERWSZE SPOTKANIE
Wyjściowe spotkanie odbywa się z opiekunem psa i jego podopiecznym, a optymalnie ze wszystkimi członkami rodziny. Rozmowa dotyczy przedstawionego problemu, jak również aktywności psa, jego poziomu socjalizacji, realizacji potrzeb gatunkowych, diety, stanu zdrowia, jego relacji z domownikami i innych istotnych informacji. Z tego powodu najlepiej jest jeśli w konsultacji uczestniczą wszyscy członkowie rodziny.
OCENĘ I DIAGNOZĘ
Podczas wizyty, oceniane jest zachowanie psa i jego relacja z właścicielem. Zostaną określone i omówione przyczyny niepożądanego zachowania.
WSKAZÓWKI DO PRACY
Przedstawione zostaną wskazówki do samodzielnej pracy dla opiekuna, a w przypadku podjęcia dalszej współpracy, zostanie opracowany indywidualny program terapii lub skierowanie na zajęcia szkoleniowe z trenerem psów. W razie konieczności, pies może zostać również skierowany na konsultację weterynaryjną.
DRUGIE SPOTKANIE
Podczas drugiego spotkania dyskutowane i oceniane są efekty pracy z psem na podstawie przedstawionych wytycznych.
MIEJSCE KONSULTACJI
Miejscem konsultacji jest najczęściej środowisko, w którym pies żyje na co dzień (mieszkanie, ogród, najbliższa okolica), a także, w razie potrzeby, miejsce w którym pojawia się zachowanie problemowe (np. ruch uliczny, spotkania z innymi psami, gabinet weterynaryjny, itp.). W sytuacji braku możliwości umówienia pierwszego spotkania w miejscu, w którym pies żyje na co dzień, ustalane jest inne miejsce spotkania.
CZAS TRWANIA TERAPII/ REALIZACJA PROGRAMU TERAPEUTYCZNEGO
W przypadku podjęcia dalszej współpracy, po wstępnej konsultacji obejmującej dwa spotkania, czas trwania terapii i częstotliwość spotkań zależy od problemu i ustalana jest indywidualnie.
KOSZT KONSULTACJI 300 zł
KOSZT KOLEJNYCH SPOTKAŃ (w przypadku podjęcia dalszej współpracy) 150 zł/60 min